דף הבית >> תזונה ובריאות >> תסמונת המעי הרגיש

תסמונת המעי הרגיש ופרוביוטיקה

מעי רגיש, או כמו שכולנו מכירים אותו "המעי הרגיז" זוהי תופעה התופסת תאוצה בשנים האחרונות, בעיקר בקרב נשים.
הסימפטומים של המחלה משבשים את שגרת החיים ויוצרים מגבלות לא נעימות.
כמה פעמים חשתם נפיחות בבטן אחרי האוכל? כאבי בטן בלתי פוסקים לא משנה מה אוכלים או מתי? גזים? כמה פעמים רצתם לאחרונה לשירותים בלי יכולת להתאפק?
כל אלה ועוד רבים נוספים, הינם סימפטומים המצביעים על כך שישנה בעיה תפקודית במערכת העיכול.
לרוב אנו נתעלם מהבעיה או שנפנה לרופא, נסביר לו על התופעה ונשלח לסדרת בדיקות פולשניות ולא נעימות ( גסטרו, קולונוסקופיה...), למרות שגם כאן אנו נמצאים בדילמה האם בכלל אנו רוצים לעבור את הבדיקות האלה...
ברוב הפעמים הבדיקות נמצאות תקינות ואנו נותרים מחד עם תשובה מהרופא "הכול תקין ואין לנו כלום" ומצד שני עם סבל מתמשך ויום יומי ועם פגיעה משמעותית באיכות החיים.
לעיתים ישנן הפרעות במערכת העיכול שנוצרות מהתפתחות דלקת הנראית לעין (מחלת הקרוהן והקוליטיס ),אך לעיתים ישנן דלקות בדרגה מאוד נמוכה, שאינן נראות לעין ואינן מתגלות בבדיקות והן אלו הגורמות לתסמונת המעי הרגיש.
פרוביוטיקה כטיפול אנטי דלקתי

הפרוביוטיקה הם חיידקים ידידותיים, התורמים לאיזון החיידקים המזיקים במעיים ובפה.
החיידקים הידידותיים מסייעים למעי הגס, בו נמצאת 70% ממערכת החיסון של גוף האדם, מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית, שיפור תהליכי מערכת העיכול ואף מסייעים לטיפול בתופעות לוואי וזיהומים, שנגרמים כתוצאה משימוש באנטיביוטיקה. כמו כן מסייעת במצבים של זיהומי מעיים ( שלשולים והצטברות גזים ).
פעילות הפרוביוטיקה מתבטאת במתן בקטריות "טובות" בעלות השפעה חיובית והן מסייעות בשיפור תהליכי העיכול, לרבות התמודדות עם חיידקים החודרים לגוף דרך מערכת זו.
נטילת תרופות אנטיביוטיות אמנם מחסל את החיידקים מחוללי המחלה, אך באותה עת גם הורגים את אוכלוסיית החיידקים "הטובים" במערכת המעיים.
יתרונות  נוספים לחיידקים אלו: מניעת תגובות אלרגיות, ירידה בהתקפי דלקות מעיים, שיפור הנטייה לפטרייה בנרתיק (לנשים, כל המערכת הווגינלית ) ועוד.
חיידקים פרוביוטיים נמצאים בתוספי מזון ובכמות פחותה יותר במוצרי חלב מוחמצים.
לסיכום ניתן לומר כי תסמונת המעי הרגיש מלווה בדלקת שאינה נראית על פני השטח ועל כן לקיחת פרוביוטיקה, כסיוע בהורדת הפעילות הדלקתית במעיים ובמערכת העיכול, הינה שלב ראשוני בדרך לאיכות חיים ולתחושות הקלה ונינוחות לאורך כל היום.
רוצה עוד היום להרגיש בהבדל?
רוצה עוד היום להיות חלק מהאנשים שכבר עשו את השינוי ומרגישים נפלא?
עקבו אחר הכתבה המשלימה בנושא מערכת העיכול והסיבים התזונתיים.

Incascience

כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להישאר מעודכנים - איך ניתן לנהל אורח חיים בריא ומודרני.
מידע נרחב במגוון נושאים מעניינים - תזונה נכונה, דיאטה בריאה, ספורט וכושר, מחקרי בריאות, רפואה משלימה, טיפוח עור הפנים והגוף, מתכוני אוכל בריאים לקריאה ולהדפסה,


התוכן באתר זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.
לייבסיטי - בניית אתרים